Nov 6, 2016

Warsztaty w klasie 3d z „Edukacji Globalnej” prowadzone przez fundację „Źródła”

Napisał: bogdanski

Uczniowie klasy 3d odbyli warsztaty, na których poznali Wietnam. Jak widać na zdjęciach zainteresowaniem tematem było ogromne. Dzieci ciągle pytały, chciały odpowiadać, opowiadać , dzielić się wiedzą, ciągle było im mało. Z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty.

Na stronie Fundacji „Źródła” możemy przeczytać, jak wiele wnosi taka edukacja: „ Edukacja wielokulturowa buduje otwartość wobec świata i ludzi o różnych kolorach skóry, języku, pochodzeniu, religii, tradycji, stylu życia, a – co za tym idzie – bliskość z innymi ludźmi i postawy empatyczne. Uczy, jak wiele nas łączy, a jednocześnie przygotowuje do życia w świecie pełnym różnorodności i utwierdza w przekonaniu, że różnorodność ta jest stanem jak najbardziej naturalnym i pożądanym.
Kolejnym zagadnieniem edukacji globalnej, które warto i można poruszać już z najmłodszymi jest pokazywanie i śledzenie współzależności i powiązań łączących nas z całym światem. Możemy mówić przede wszystkim o współzależnościach gospodarczych (skąd pochodzą nasze ubrania, jedzenie, zabawki), środowiskowych (zanieczyszczenia powietrza, wód, odpady, wymieranie gatunków, w prostej wersji także zmiany klimatu, wylesianie) i kulturowych (baśnie z różnych stron świata, muzyka, instrumenty, sztuka, zabawy)”