Nov 8, 2016

Lekki tornister 2016

Napisał: bogdanski

W dniach  26. 10. 2016 r. - 30. 10. 2016 r. - odbywało się ważenie tornistrów dzieci w klasach I –III w ramach ogólnopolskiej kampanii „Lekki tornister”. Podsumowano wyniki i obliczono średnią wagę jednego tornistra w każdej klasie. Oto wyniki konkursu.

Klasy pierwsze

I. 1B -2,1 kg

II.  1A -  2,8 kg

III.  1C – 3,2 kg

Klasy drugie

I. 2E -2,5 kg

II.  2d – 2,6 kg

III.  2C – 2,8 kg

IV.  2A – 3,2 kg

V.  2G – 3,3 kg

VI.  2B -3,7 kg

VII.  2F – 4,1 kg

Klasy trzecie

I. 3B – 3,5 kg

II.  3D -3,7 kg

III.  3A – 3,8 kg

IV.  3 E- 3,9 kg

V.  3C – 4,1 kg

VI.  3F -4,1 kg

VII.  3G 3,6

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie byli bardzo ciekawi, ile waży ich tornister. Dzieci z klas I – III powinni mieć lekką zawartość tornistrów, ponieważ część pomocy dydaktycznych przechowują     na półkach w klasie.  Podczas ważenia organizatorzy zwrócili uwagę na dysproporcje wagi tornistra w obrębie danej klasy. W niektórych klasach waga wahała się od 2 do 5 kilogramów. W porównaniu do poprzedniego roku średnie wagi tornistrów były o ok. 1 kg mniejsze. Projekt „Lekki tornister” uświadomił niektórym uczniom zagrożenie zdrowotne związane ze zbyt ciężkim tornistrem poprzez porównanie do wagi tornistrów innych uczniów. Akcja spełniła funkcję przede wszystkim uświadamiającą  i prozdrowotną. Najważniejsze jest kształtowanie świadomości, że uczniowie powinni zostawiać ciężkie podręczniki w klasie lub szafkach, a nosić jedynie niezbędne rzeczy, powinni uczyć się dobrego pakowania tornistra do szkoły.

Zwycięstwo to zdrowy kręgosłup!!! A  klasy otrzymały dyplomy i słodkie nagrody.

wychowawcy świetlicy - Aleksandra Stawarz, Małgorzata Bielecka

Patronat