Apr 19, 2017

Dzielnicowy konkurs plastyczno - literacki "Pachniała bzem Saska Kępa"

Napisał: aswiezak

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie serdecznie zaprasza uczniów klas I – III szkół podstawowych z dzielnicy Praga – Południe do udziału w konkursie plastyczno – literackim ”Pachniała bzem Saska Kępa”.

Organizator:

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.

Osoby odpowiedzialne: Barbara Al-Askari-Czyżewska, Anna Świeżak.

Cele konkursu:

• kształtowanie postaw patriotycznych,
  • rozwijanie kreatywności
  • budzenie wrażliwości poetyckiej u dzieci
  • rozwijanie uzdolnień literackich
  • poszukiwanie nowych środków wyrazu

Zasady uczestnictwa:

• Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych dzielnicy Praga – Południe.
  • Praca konkursowa będzie formą pracy plastycznej bądź tekstu literackiego.
  • Konkurs będzie oceniany w dwóch odrębnych kategoriach: plastycznej i literackiej.
  • Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie w formie plastycznej, literackiej lub w obu formach.
  • Każdy uczestnik ma prawo złożyć jedną pracę plastyczną w dowolnej technice płaskiej o tematyce związanej z Saską Kępą lub/i jeden wiersz o Warszawie napisany samodzielnie.
  • Z jednej szkoły można dostarczyć maksymalnie 5 prac plastycznych i 5 prac literackich

w każdej kategorii wiekowej.

• Rozmiar prac – A3.
  • Każda praca powinna zawierać na odwrocie następujące dane:

praca plastyczna

- imię i nazwisko uczestnika

- nazwę szkoły

- klasę

praca literacka

- imię i nazwisko autora

- tytuł wiersza

- nazwę szkoły

- klasę

Prace należy składać na adres:

Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego, al. Stanów Zjednoczonych 27,

03-947 Warszawa z dopiskiem ”Świetlica” w terminie do dnia 30 kwietnia 2017 roku.

W przypadku przesłania prac pocztą decyduje data wpływu do placówki.

4. Ocena prac:

Oceny prac dokona komisja konkursowa.

Oceniane będą odrębnie prace plastyczne i prace literackie.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

•  Kategoria I – klasy pierwsze
  •  Kategoria II – klasy drugie i trzecie
  •  Prace nie spełniające wymogów niniejszego regulaminu nie będą oceniane.

Kryteria oceny pracy plastycznej:

•  zgodność pracy z tematem
  •  oryginalność, pomysłowość
  •  estetyka wykonania

Kryteria oceny pracy literackiej:

• zgodność pracy z tematem
  • dobór środków wyrazu artystycznego
  • oryginalność ujęcia tematu
  • wartość literacka

5. Nagrody

• Organizatorzy konkursu przewidują dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac - nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe.
  • Rozstrzygnięcie konkursu  odbędzie się 12 maja 2017r. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie www.nowa.sp143.waw.pl. Nagrody zostaną rozdane na pikniku szkolnym 9 czerwca 2017r. Na pikniku zorganizujemy również wystawaę nagrodzonych prac.

6. Uwagi końcowe

• Prace przechodzą na własność organizatora.
  • Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem przez uczestnika warunków konkursu określonych w niniejszym regulaminie, a w szczególności wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.).
  • Informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 617 72 32

w. 113 lub 505 810 828.