May 3, 2017

Relacja z wyjazdu do Anglii (30 marca-6 kwietnia 2017)

Napisał: bogdanski

W dniach od 30 marca do 6 kwietnia 2017 r., 15 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI pod czujną opieką p.dyrektor K.Jakubowskiej oraz p. Magdy Dudek wybrało się na tygodniowy wyjazd edukacyjny do przepięknej miejscowości nadmorskiej Margate, położonej w Anglii. Program pobytu zakładał  przybliżenie uczniom kultury Anglii poprzez lekcje angielskiego z native speaker’ami, zakwaterowanie u rodzin angielskich oraz zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w pobliżu Margate. Miejscami, które zwiedziliśmy są: Broadstairs– z domem Charlesa Dickensa, Reculver – osada, która za czasów imperium rzymskiego służyła jako port, Canterbury – średniowieczne uniwersyteckie miasto ze słynną katedrą oraz uroczym starym miastem, Herne Bay-nadmorskie miasteczko z przepięknym molo, Birchington- ze słynnym muzeum etnograficznym Powell-Cotton Museum. W Margate zachwycił nas podziemny tunel wykonany z muszli-The Shell Grotto. Najbardziej oczekiwaną wycieczką był jednak wyjazd do stolicy. W Londynie mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne: Trafalgar Square z kolumną Nelsona, The National Gallery, Buckingham Palace, The London Eye, The Sea Life, Big Ben and the Houses of Parliament. Nie zabrakło również czasu na zakupienie pamiątek i wizytę w centrum handlowym Primark. Pełni wrażeń, z pełnymi walizkami i uśmiechem na twarzy wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do kraju. Pobyt w Margate była niepowtarzalną okazją do zawarcia nowych znajomości i sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Zapraszamy do galerii zdjęć!!