Skoro strażak może zostać wolontariuszem Szlachetnej PACZKI, to czemu nie mały student AKADEMII PRZYSZŁOŚCI? 10 grudnia świat stanął na głowie – dzieci, którym pomagają SuperW Akademii, same stały się wolontariuszami.

W sobotę magazyn Szlachetnej PACZKI na Pradze Północ zaangażował do pomocy nietypowych wolontariuszy – dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w SP30 i SP143. Mali studenci z Kolegium na Saskiej Kępie już od dwóch tygodni przygotowywali się do finału Szlachetnej PACZKI. Razem ze swoimi wolontariuszami podczas spotkań przygotowywały kartki dla Darczyńców. Klejąc gwiazdki i rysując bałwanki na zajęciach dzieci poznawały znaczenie słowa „wolontariat”, dowiedziały się, jak mądrze pomagać i czym jest Szlachetna PACZKA.

Finałowa sobota była bardziej aktywna. Dzieci od razu zostały zaangażowane do różnych prac, a tych w magazynie Szlachetnej PACZKI nigdy nie brakuje. Patryk wraz z bratem nosił lżejsze pudełka, Kuba i Natalia witali Darczyńców, wszyscy też pakowali paczki w ozdobny, świąteczny papier. Na wieczornej Wigilii nie mogło zabraknąć małych wolontariuszy z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się kolędowanie. Mały Patryk stanął na środku sceny i odważnie zaśpiewał kilka piosenek do mikrofonu. Dzięki niemu pozostałe dzieci odważyły się i razem zaśpiewały jeszcze kilka kolęd. Na pożegnanie każdy mały student otrzymał drobny świąteczny prezent.

Marsz dla Darczyńców Szlachetnej Paczki i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Dzieci to najlepsza inwestycja w przyszłość. Dlatego w ostatnią sobotę mali studenci z naszej szkoły, czyli Natalia, Kuba, Patryk i Fabian wraz z wolontariuszami wzięli udział w Marszu Szlachetnej Paczki i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Tłumy wolontariuszy i dzieci zebrały się w sobotnie przedpołudnie na Krakowskim Przedmieściu zachęcić jak najwięcej osób do pomocy konkretnej Rodzinie lub Dziecku. Było mnóstwo kolorowych balonów, flag i transparentów. Towarzyszyła policyjna orkiestra, która na wielkich trąbach (helikonach) przygrywała do marszu. Mali studenci z Saskiej Kępy mieli szansę spotkać znanych ludzi i przyjrzeć się królowi Zygmuntowi stojącemu na kolumnie.

Wystartowała kolejna edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI​

Kto by pomyślał, że ponad dwieście uczniów szkół podstawowych odbierze indeksy na wyższej uczelni? W ostatnią sobotę, 29 października, także wybrani uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Inauguracji XIV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Gmachu Głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas wydarzenia dzieci odebrały Indeksy Sukcesów, w których będą przez cały rok szkolny zapisywać swoje małe zwycięstwa. Był też czas na atrakcje: przed widownią wypełnioną dziećmi wystąpił zespół taneczny Hula Hop oraz chłopiec chodzący po szkle. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać wolontariuszy, którzy będą z nimi pracować w ciągu najbliższej edycji.

To już czwarty rok działania programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w SP nr 143. W tym roku programem objęta jest dziesiątka dzieci. Małym studentom życzymy samych sukcesów i wytrwałości w osiągnięciu zamierzonych celów!​